Máte tablet Prestigio? Tu je príslušenstvo, ktoré stojí za to!

Tablety Prestigio sú na Slovensku stále veľmi populárne a táto značka uviedla na trh viacero veľmi úspešných modelov. Či už hovoríme o tabletoch Prestigio MultiPad, Prestigio Diamond, Quantum, Color či iných, tablety tejto značky zaujali ľudí predovšetkým vďaka dostupnej cene a zaujímavej funkčnej výbave.

Vždy je však možnosť zlepšiť si prácu s tabletom uľahčiť si jeho používanie či rozšíriť funkcionalitu. Pripravili sme pre vás výber kvalitného príslušenstva pre tablety Prestigio, vďaka ktorému bude používanie vášho tabletu radosťou.

Čo môžete v tomto článku očakávať? Predovšetkým tipy ako tablet Prestigio ovládať ešte jednoduchšie, ako využiť klávesnicu, ako využiť tieto tablety na prácu, či akú plohu môžu plniť počas dlhých ciest autom. Či už teda máte Prestigio MultiPad Diamond, Quantum alebo najnovšie tablety Prestigio Wize, Visconte či Muze, určite si s týmto príslušenstvom prídete na svoje. Pamätajte tiež, že príslušenstvo k tabletu môže byť výborným darčekom, takže ak máte niekoho s tabletom Prestigio vo svojom okolí, puzdro, klávesnica, či obal na tablet ho určite poteší. No a my vám pri výbere tohto správneho príslušenstva pre tablety Prestigio radi pomôžeme. Pripravili sme pre vás ucelený katalóg príslušenstva k vášmu tabletu Prestigio!

Jednoduché písanie na tablete Prestigio? Klávesnica pre tablet Prestigio je to pravé!

AB-100micro_1_15101_1411977154Ako písať na tablete maily, dlhšie texty a správy? Ťukať na dotykovú obrazovku najmä pri tvorbe dlhších textov rozhodne nie je to pravé a poriadne vás to môže unaviť, nevraviac o tom, že takýto text môže byť potom plný preklepov. Ak chcete aby vás tablet aspoň čiastočne nahradil notebook, potom je klávesnica resp. klávesnicové puzdro nevyhnutnosť.

Ak ste sa rozhodli pre klávesnicové puzdro pre svoj tablet Prestigio, máte na výber z našej celkom širokej ponuky. Vybrať si teda pre svoj tablet tú správnu klávesnicu nebude vôbec problém.

Ako je to s klávesnicovým puzdrom? Existujú dva druhy - tie, ktoré sa pripájajú káblikom (microUSB káblik) a tie, ktoré sa pripájajú pomocou bluetooth. Ktoré klávesnicové puzdro bude pre vás to pravé? Klávesnicové puzdrá pre tablety, ktoré sa pripájajú pomocou káblika, sú lacnejšie, ich pripojenie je jednoduché a netreba nič inštalovať. Skrátka iba vybalíte klávesnicu, microUSB káblik zapojíte do microUSB portu na tablete a môžete s radosťou písať. Stačí iba aby vás tablet Prestigio podporoval funkciu OTG host - novšie tablety Prestigio MultiPad, Diamond, Quantum, Muze, Wize, Visconte a ostatné, túto funkciu podporujú.

Aké výhody má bluetooth klávesnicové puzdro? Tieto klávesnicové puzdrá sú o niečo drahšie avšak pripojenie je pohodlnejšie, keďže vám nikde nebudú zavadzať kábliky. Zároveň vám zostane microUSB port na tablete voľný, takže ho môžete využiť na pripojenie myši, USB kľúča alebo nabíjačky.

Výhodou pri klávesnicovom puzdre je to, že pri niektorých modeloch sa dá časť s klávesnicou úplne vybrať. Ak teda klávesnicu nebudete práve potrebovať, nemusí vám zavadzať, stačí ju z puzdra iba jednoducho vybrať. Zároveň, puzdrá s klávesnicou majú aj zabudovaný stojan a tak si stojan pre tablet nemusíte dokupovať zvlášť.

Klávesnicové puzdro k tabletu Prestigio si stačí jednoducho vybrať podľa veľkosti. Či už máte tablet s uhlopriečkou 7-,8- alebo 10-palcov, vybrať si puzdro s klávesnicou nebude vôbec problém.

Držiak pre tablet Prestigio

Tablety už dávno nie sú výbavou iba do prostriedku verejnej dopravy či domácnosti. Svoje miesto majú aj v aute. Ako môžete svoj tablet Prestigio efektívne využiť v aute? Je to veľmi jednoduché. Postačí vám k tomu držiak do auta pre tablet. Tieto sa opäť predávame vo viacerých vyhotoveniach a tak si každý môže vybrať pre svoj tablet taký držiak, aký potrebuje.

Držiak do auta pre tablety Prestigio

Držiaky do auta pre tablety môžeme rozdeliť na dve základné kategórie. Držiaky, ktoré pripevníte elegantne na opierku hlavy sú ideálne pre rodiny s deťmi. Tablet je totiž skvelý spôsob ako môžete vo svojom aute dieťa zabaviť a zabezpečiť si tak pohodlie počas dlhšej aj kratšej jazdy autom. Do držiaka tablet jednoducho pripevníte pomocou priloženej konzoly.

Druhým typom držiaku do auta pre tablety Prestigio je držiak na sklo. Takýto držiak je vybavený konzolou na upevnenie tabletu ale aj prísavkou na sklo. Tá musí mať dostatočný obvod aby bola konzola s tabletom o sklo poriadne a spoľahlivo pripevnená. Takto pripevnený tablet môžete využiť napríklad ako navigáciu, či iné rozšírenie výbavy vášho auta. Netreba si jednoducho kupovať navigáciu zvlášť, bez problémov ju dokážete nahradiť aj tabletom.

Tablety Prestigio sú vyrábané s uhlopriečkami obrazovky 7, 8, 9,7 a 10-palcov, čo sú všetko rozmery, pre ktoré držiak do auta pre tablet bez problémov zoženiete. A tak si iba jednoducho stačí vybrať z ponuky príslušenstva do auta.

Tablety Prestigio - nabíjačky do siete a autoadaptéry

Váš tablet Prestigio potrebuje šťavu či už ste doma alebo na cestách. Preto vám k tabletom Prestigio ponúkame celý rad nabíjačiek, adaptérov a nabíjačiek do auta. Staršie tablety Prestigio využívali 2,5 mm nabíjací konektor, pre ktorý nájdete nabíjačku tu. Ak máte starší tablet Prestigio MultiPad rovnako si k nemu môžete zohnať autoadaptér s 2,5 mm konektorom, ktorý zabezpečí bezproblémové a rýchle nabíjanie tabletu v aute.

Novšie tablety Prestigio už využívajú microUSB konektor aj pre nabíjanie - samozrejme aj takéto nabíjačky nájdete v našej ponuke. V prípade, ak máte tablet Prestigio MultiPad Color, Quantum, Muze, Wize, Visconte, Thunder, či iný novší, bez problémov si k nemu viete zohnať sieťový adaptér s microUSB konektorom, prípadne nabíjačku do auta s microUSB konektorom.

USB redukcia, HDMI kábel pre tablet Prestigio

OTG USB redukciu, ktorá microUSB konektor "premieňa" na klasický USB port ste už možno mali v balení k svojmu tabletu. Čo však v prípade, že dodaná redukcia bola chybná resp. ak ste ju stratili? Riešenie je úplne jednoduché. Stačí si za pár eur kúpiť novú. Ide o skutočne cenovo dostupnú microUSB - USB redukciu, ktorú k tabletu využijete na pripojenie klávesnice, myši, USB kľúča či celého radu ďalšieho USB príslušenstva.

Čo robiť v prípade ak chcete tablet Prestigio prepojiť s televízorom a užívať si obraz z tabletu na veľkej obrazovke televízora? Ak je váš tablet vybavený HDMI resp. miniHDMI portom, nebude to vôbec problém. Stačí si len dokúpiť praktický miniHDMI - HDMI prepájací kábel so zlatými koncovkami, ktorý sa postará o bezchybný prenos obrazu z tabletu na televízor.

Obaly a puzdrá na tablety Prestigio

Tak to by sme mali... Písanie na tablete, použitie tabletu v aute, nabíjanie tabletu, nabíjanie tabletu v aute a predstavili sme vám už aj praktické redukcie, pomocou ktorých rozšírite funkčnosť vášho tabletu. Čo však ďalej? Tablet je v prvom rade prenosné zariadenie čo je dané už jeho rozmermi a výbavou. A viete čo je na tablete najdrahšou súčiastkou? Je to práve displej spolu s digitizérom (digitizér je plocha ktorá je umiestnená nad displejom a zaznamenáva dotyky). Zároveň, okrem toho, že displej spolu s digitizérom je najdrahšou súčiastkou tabletu, je aj tou najdrahšou. Ak sa vám teda na tablete Prestigio rozbije displej, možno vás nemilo prekvapí, že výmena displeja môže stáť až okolo 100-150 eur! A práve preto je veľmi dôležité, aby ste svoj tablet Prestigio spoľahlivo chránili.

Obal na tablet alebo puzdro na tablet? Čo je lepšie? Za obal je označovaný produkt, do ktorého tablet umiestnite, no pred použitím tabletu je potrebné ho vybrať. Oba pojmy sa samozrejme často zamieňajú. Každopádne, pred kúpou obalu k tabletu Prestigio je potrebné zamyslieť sa, ako chcem puzdro resp. puzdro s tabletom využívať. Ak tablet na cestách často vyberáte, určite je vhodné zaobstarať si k tabletu Prestigio také puzdro, ktoré sa otvára ako kniha. To sú puzdrá, do ktorých tablet umiestnite a následne ho už pri používaní nemusíte vyberať. Ďalšou výhodou je, že tieto puzdrá sú spravidla vybavené stojanom takže opäť, o starosť menej a o radosť z používania viac.

Vybrať si samozrejme môžete puzdrá a obaly pre tablet Prestigio rôznych farieb, tvarov a od rôznych výrobcov. Puzdro k tabletu je jednoducho nutnosťou.

Rozšírenie pamäte - pamäťová karta pre tablet Prestigio

Jednou zo slabín lacnejších tabletov, ako sú napríklad aj tablety Prestigio, je menšia vnútorná pamäť. Tá môže byť na úrovni 8 GB čo dnes je skôr podpriemer. Ak má tablet slot na pamäťovú kartu, tak je to dobré znamenie a vnútornú pamäť môžete bez problémov rozšíriť. Stačí si iba k tabletu Prestigio zakúpiť správnu pamäťovú kartu - odporučiť môžeme napríklad 32 GB microSD pamäťovú kartu Class 4. Pre tablety Prestigio sú pamäťové karty s rýchlosťou zápisu Class 4 úplne bez problémov vyhovujúce.

Často však dostávame otázky čo sú to TF karty? Pamäťové karty s označením TF sú rozmerovo rovnaké ako karty microSD. Ak si teda pri špecifikáciách tabletu prečítate, že je kompatibilný s TF kartami, nemusíte sa obávať. Do takéhoto tabletu bez problémov dostanete bežnú kartu microSD. Pre tablety jednoznačne odporúčame nakupovať pamäťové karty s kapacitou do 32 GB, keďže s hodnotou vyššou mávajú aj niektoré tablety Prestigio problém.

Dotykové pero pre tablet Prestigio - a ťukanie do obrazovky sa stane hračkou

Máte radi presnosť a pohodlie? Potom určite využijete výhody, ktoré vám pri používaní poskytne dotykový stylus pre displeje tabletov. Hoci aj prstom sa dá tablet ovládať bez väčších problémov, s dotykovým perom dosiahnete ešte väčšiu presnosť. Stylus sa vám oplatí využívať najmä pri zadávaní dlhších textov alebo hraní niektorých hier. Stylus by mal byť dostatočne hrubý, aby ste ho v ruke mohli držať s čo najväčšou istotou. Pre tablety Prestigio sú vhodné stylusy s gumovým zakončením, teda tie, ktoré sú určené pre kapacitné dotykové obrazovky.

Ďalšie doplnky pre tablet Prestigio? Žiaden problém

Ak váš tablet Prestigio podporuje funkciu OTG host, môžete funkčnosť vášho tabletu výrazne rozšíriť. Stačí si iba vybrať zo širokej ponuky príslušenstva k týmto tabletom. Určite sa vám zíde, ak budete môcť k tabletu pripojiť USB kľúč alebo dokonca aj praktický alkoholtester, vďaka ktorému už v priebehu niekoľkých sekúnd zistíte, či si už môžete sadnúť za volant. Ako to funguje? Alkoholtester stačí iba pripojiť k tabletu prostredníctvom microUSB konektora a alkoholtester zapnúť. Následne stačí dostatočne dlho fúkať kým sa na displeji nezobrazí výsledok. Alkoholtester vás upozorní, či je bezpečné sadnúť si za volant.

Toto je ale iba jedna zo širokých možností, akými môžete funkčnosť vášho tabletu Prestigio rozšíriť. K tabletom Prestigio môžete bez problémov pripojiť celý rad rôzneho príslušenstva pre tablety, či už to bude klávesnica, myš, USB kľúč, slúchadlá, alebo dokonca aj alkoholtester.