Aký je tablet Huawei MediaPad M2? Ako ho možno vylepšiť?

Tablet Huawei MediaPad M2 je na slovenskom trhu horúcou novinkou a my sme naňho boli veľmi zvedaví. Preto sme neváhali a tento tablet v krátkosti vyskúšali. Môžeme vám tak sprostredkovať naše dojmy z tohto odvážneho 8-palcového tabletu s podporou LTE a celkom zaujímavou cenou.

Tablety Huawei sa u nás všeobecne tešia celkom veľkej obľube. Len nedávno trhal predajné rekordy na Slovensku tablet Huawei MediaPad T1 8.0 LTE, ktorý najviac lákala prváve nízkou cenou a podporou sietí štvrtej generácie. Teraz tu máme jeho pomyseľného nástupcu - M2 v úžasnom celokovom prevedení.

Huawei-MediaPad-M2Huawei MediaPad M2 - balenie

Huawei MediaPad M2 prichádza v jednoduchom decentnom balení, to najväčšie prekvapenie sa ale ukrýva vo vnútri. Otvárame škatuľu a vyberáme 330 gramové zariadenie, na ktorom nás prekvapí najmä množstvo použitého kovu. Vďaka nemu pôsobí Huawei MediaPad M2 naozaj robustne a pevne. Žiadne prehýbanie, žiadne vŕzganie. Hoci nie je v rámci svojej triedy najľahší, hmotnosť mu vzhľadom na použitý materiál radi odpustíme. Má to však jedno ALE - zadná časť tabletu sa nám svojim spracovaním zdala byť príliš citlivá, neskúšali sme to, ale zo skúseností predpokladáme, že práve táto časť tabletu bude po roku používania poznačená viacerými drobnými škrabancami. Riešením, ako tomu predísť by mohlo byť jedine permanentné používanie ochranného puzdra.

Trošku nás prekvapili jeho rozmery. V dobrom slova zmysle. Na 8-palcový tablet má celkom subtílnu konštrukciu a tak je v porovnaní s 8-palcovými tabletmi Prestigio o niečo menší a kompaktnejší, čo sa bude hodiť najmä pri cestovaní.

Huawei MediaPad M2 očarí displejom

Po nedočkavom vybalení nasleduje prvé zapnutie. Displej s rozlíšením 1 920x1200 pixelov sa pekne rozžiari, zobrazí sa logo výrobcu a systém sa začne štartovať. K dispozícii je 8-palcový IPS panel, ktorého vyobrazenie farieb je skutočne na veľmi vysokej úrovni. Tablet Huawei MediaPad M2 nemá problémy ani s pozorovacími uhlami a pri pohľade zo strán je deformácia farieb skutočne zanedbateľná. Zamrzí akurát povrchová úprava displeja, tá je rovnako ako pri modeli T1 či M1 lesklá a teda najmä vonku sa vám bude odrážať, s jasom nastaveným na najvyššej úrovni sa to však dá bez problémov prežiť.

Tablet Huawei MediaPad M2 výkonom nesklame

Od tabletu Huawei MediaPad M2 očakávame od začiatku svižné reakcie a sklamaní rozhodne nie sme - procesor si so systémom Android 5.1 vie poradiť úplne hladku. Tablet je vybavený 8-jadrovým procesorom Hi-silicon Kirin 930 s kombináciu ôsmych Cortex A53 jadier (4x2,0 GHz a 4x1,5 GHz). Vďaka tomu sa podarilo o niečo znížiť energetickú náročnosť a jednotlivé jadrá sa vypínajú resp. zapínajú podľa aktuálnej potreby. Tablet skrátka nebeží stále na plný výkon. Ako bežný používateľ to však určite nepostrehnete.

Huawei MediaPad M2 stavia na konektivite 

Ďalšou stránkou, ktorá nás zaujala je pripojiteľnosť tabletu Huawei MediaPad M2. Disponuje technológiou LTE, má slot na SIM kartu a vďaka tomu ho môžete využívať na surfovanie po internete aj tam kde nenájdete Wifi. Zamrzí, že tablet nepodporuje funkciu telefonovania cez SIM a písania SMS. Inak je k dispozícii aj Bluetooth a microUSB konektor, ktorý slúži na nabíjanie ale aj pripojenie externých periférnych zariadení. K tabletu Huawei MediaPad M2 je tak možné pripojiť klávesnicu, myš, či USB kľúč práve prostredníctvom microUSB konektora (tablet podporuje OTG host funkciu).

Tablet Huawei MediaPad M2 nesklame ani výdržou

Ak plánujete cestovať, určite vás bude zaujímať výdrž tabletu Huawei MediaPad M2. Aj v tomto ohľade nás tablet celkom príjemne prekvapil, pri stlmenom jase a vypnutom LTE sme sa dostali cez hranicu 10 hodín výdrže na plné nabitie. Samozrejme pri vyššom jase a zapnutom pripojení bude výdrž o niečo nižšia.

Test tabletu Huawei MediaPad M2 - zhodnotenie

Tablet Huawei MediaPad M2 v nás zanechal veľmi pozitívne dojmy. Nemôže byť reč o kompromisoch či skromnosti. Nie je nič zásadné, čo by sme mu mohli vyčítať. Na cesty aj na doma je tento tablet ideálny, dá sa samozrejme doplniť vhodným príslušenstvom, ktoré vám jeho používanie ešte uľahčí. Zo skúseností vám môžeme odporučiť puzdro s klávesnicou, OTG host redukciu aby sa vám tablet Huawei MediaPad M2 nepoškodil.

K tabletu Huawei MediaPad M2 si u nás môžete dokúpiť celý rad praktického príslušenstva - puzdro, obal, nabíjačku, OTG host redukciu, puzdro s klávesnicou a iné.