Virtuálna realita v našej ponuke – zažite to, čo ste ešte nezažili!

Počuli ste už o virtuálnej realite a okuliaroch pre virtuálnu realitu? Tento svet vôbec nie je taký nedostupný, ako sa na prvé počutie môže zdať. Ukážeme vám ako aj sami môžete objaviť svet virtuálnej reality a sprostredkovať si tak úplne nové zážitky zo sledovania videí a hrania hier. Nemusíte mať na to pripravený veľký rozpočet ani žiadnu drahú techniku. Na vstup do sveta virtuálnej reality vám postačia špeciálny okuliare a bežný smartfón. Pozývame vás do sveta virtuálnej reality.

Virtuálna realita už dávno nie je iba doménou sci-fi filmov a vzdialenej budúcnosti. Je tu a my sme šťastní, že vám zážitky z virtuálnej reality pomôžeme sprostredkovať. Virtuálna realita vám odkryje úplne nové možnosti prežívania sledovania videí a filmov, odkryje vám úplne nové možnosti hrania hier a prežívania zážitkov. Nie je to však iba o zábave. Okuliare pre virtuálnu realitu sa dajú využívať aj vo vzdelávaní, podnikaní alebo turizme. Prostredníctvom virtuálnej reality môžete svojim klientom sprostredkovať úplne nové zážitky, usporiadať virtuálnu prehliadku priestorov a prezentovať nové produkty týmto inovatívnym spôsobom. Virtuálna realita teda môže byť aj veľmi užitočná.freeHands_blk_3_650x650_

Ako využiť virtuálnu realitu doma?

V domácom prostredí môžete virtuálnu realitu použiť najmä na sledovanie videí rôzneho žánru od hudobných klipov až po celé filmy. Samozrejme, tie musia byť minimálne v stereoskopickom formáte - čo je vhodný formát napríklad pre Google Cardboard, Modecom FreeHands a podobné cenovo dostupnejšie možnosti sledovania virtuálnej reality. Je potrebné uvedomiť si, že hlavným poslaním virtuálnej reality je sprostredkovať používateľovi ilúziu trojdimenzionálneho sveta so všetkým čo k tomu patrí. To samozrejme záleží aj od miery prepracovanosti daného videa, hry, alebo aplikácie.

Doma môžete virtuálnu realitu využiť na prehliadanie videí, hranie 3D hier a zábavu rôzneho druhu. Určite vás poteší aj možnosť virtuálnych prehliadok známych múzeí či zámkov. Aj na YouTube nájdete množstvo videí v stereoskopickom formáte. Rovnako tak si na AppStore alebo na Google Play môžete nájsť množstvo hier v tomto formáte zdarma. Stačí hľadať hry a aplikácie so skratkou VR (Virtual Reality).

Okuliare pre virtuálnu realitu – Oculus Rift, Samsung Gear VR, Modecom FreeHands, Google Cardboard

C8301145_9Chcete vyskúšať virtuálnu realitu na vlastnej koži? Nie je to nič zložité a nemusíte sa obávať ani vysokých počiatočných nákladov. Budete na to potrebovať smartfón (iPhone alebo Android smartfón) a okuliare pre virtuálnu realitu. Za priekopníkov v tejto oblasti sa považuje Oculus Rift, tieto okuliare však na Slovensku nie sú príliš dostupné. O niečo lepšie by to mohlo byť s okuliarmi Samsung Gear VR pre virtuálnu realitu, pri ktorých je však potrebné počítať s cenou okolo 200 eur. A to samozrejme, nie je málo.

Ideálnym riešením je najmä pre začiatočníkov kit Modecom FreeHands z pevného kartónu, ktorý je vyhotovený po vzore Google Cardboard. Oproti Google Cardboard však kit pre virtuálnu realitu Modecom FreeHands prináša niekoľko praktických vylepšení – pás na pripevnenie okolo hlavy, istiacu gumičku na telefón a obloženie mäkkou penou pre vyšší komfort počas nosenia. Ak začínate s virtuálnou realitou, je to pre vás ideálny štart, ktorý vás nebude stáť veľa peňazí.

Hry vo virtuálnej realite - Herná sada virtuálnej reality Modecom Volcano Blaze

C8301145Snáď najväčším lákadlom virtuálneho prostredia je hranie hier vo virtuálnej realite. Takéto zážitky vám môže sprostredkovať nový herný kit pre virtuálnu realitu Modecom Volcano Blaze. Ten je určený predovšetkým pre herných nadšencov, ktorí si chcú naplno vychutnať nové 3D hry priamo v prostredí virtuálnej reality. My sme mali možnosť vyskúšať niekoľko veľmi zaujímavých titulov, ktoré sú voľne dostupné prostredníctvom Google Play. Súčasťou herného kitu Modecom Volcano Blaze sú nielen prepracované VR okuliare pre virtuálnu realitu ale aj praktický Bluetooth ovládač a slúchadlá. Celá hra vás tak dokonale pohltí a sprostredkuje vám jedinečný zážitok. Herný kit virtuálnej reality určite poteší každého hráča a posúva úroveň hrania o poriadny kus ďalej.

Vďaka hernej sade virtuálnej reality si naplno môžete vychutnať chôdzu po povrchu mesiaca, chôdzu v tajomných chodbách, lov jeleňov ale aj bláznivú jazdu po meste.

Čo sú najväčšie prednosti virtuálnej reality?

Výhody virtuálnej reality môžeme veľmi jednoducho vysvetliť v bodoch:

-       Objekty nie sú statické, je možné s nimi manipulovať

-       Jedinečný používateľský zážitok

-       Ste priamo vtiahnutý do deja

-       Môžete absolvovať jedinečné prehliadky priestorov

-       Vo virtuálnom svete sa môžete pohybovať

V našom e-shope nájdete viacero produktov súvisiacich s virtuálnou realitou, stačí si len vybrať a vychutnať si zážitky s virtuálnou realitou.