Asus Eee Pad Transfomer Prime: nástupca úspešného tabletu prichádza

Má tenké telo, veľmi dobre vypracovanú konštrukciu a vnútri je tento tablet nabitý funkciami. Prišiel, aby pokračoval v úspešne začatej partii Asusu v segmente tabletov.

O nástupcovi populárneho Transformeru sa hovorilo už pred pár týždňami. Vtedy si verejnosť myslela, že nový model ponesie názov Transformer 2. Ako sa však teraz ukázalo, až tak jednoduché to nebude a nástupca ponesie názov Transformer Prime. Bez zbytočných omáčok sa poďme pozrieť na to, čo tablet Asus Eee Pad Transfomer Prime ponúka vo svojom tenkom a prepracovanom tele.

Transformer Prime: Takmer najtenší tablet na trhu

Konštrukciou tohto modelu ukázal Asus, že tablety rozhodne robiť vie a svoje pevné miesto v segmente tablet pc si naozaj zaslúži. Asus Eee Pad Transfomer Prime je jedným z najtenších tabletov a vďaka svojej hrúbke len 8,3 mm je naozaj veľmi skladný. Najnovší tablet od Asusu sa môže tiež popýšiť nízkou hmotnosťou, len 585 g a kvalitným 10,1 palcovým displejom (rozlíšenie 1 280 x 800), ktorý chráni spevnené sklíčko Gorilla Glass. Nezabudnime, že tablet Transformer Prime bude k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach: Champagne Gold a Amethyst Gray

Asus Transformer Prime poteší výkonným vnútrom

Asus Transformer Prime bude o krok vpred aj vďaka svojmu výkonnému vnútru. Tu je totiž použitý výkonný štvorjadrový procesor Nvidia Tegra 3 s frekvenciou taktovanou na 1,3 GHz, 1 GB operačnou pamäťou a vnútornou pamäťou buď 32 alebo 64 GB. Dodajme samozrejme, že vnútornú pamäť tabletu bude možné rozšíriť microSD kartami.

Výbava modelu Transformer Prime je na dnešné pomery viac než slušná. Konektivitu bude mať na starosti Wifi modul a Bluetooth 2.1. Vďaka GPS modulu sa nestratíte a z pohybového senzoru sa zas stane zaujímavý ovládací prvok. Transformeru Prime nechýba ani microHDMI a výkonná batéria, ktorá sľubuje až 12 hodinovú výdrž. K modelu samozrejme bude k dispozícii aj dokovacia klávesnica, rovnako ako u prvého Asusu Transformer – tá bude obsahovať USB port, slot na SD karty a samozrejme touchpad.

Asus Transfomer Prime sa má objaviť ešte pred koncom roka, prvé kusy prídu na trh vybavené Androidom 3.2, onedlho však už bude k dispozícii možnosť updatovať tento operačný systém na modernejší 4.0 Ice Cream Sandwich.