Test Huawei P8 Lite: bestseller po 4 mesiacoch používania

Smartfón Huawei P8 Lite už krátko po svojom uvedení na trh zaujal kombináciou priaznivej ceny a veľmi slušných parametrov. Jeho popularitu ešte zvýraznilo uvedenie tohto smartfónu do ponúk operátorov a tak sa veľmi rýchlo stal obľúbencom v rámci strednej triedy smartfónov. Jeden kúsok si našiel cestu aj ku nám a my sme ho v rámci firmy používali 4 mesiace. Naše dojmy a niekoľko odporúčaní sme sa rozhodli zhrnúť v tomto teste.

Už keď sa objavili prvé informácie o smartfóne Huawei P8 Lite, tušili sme, že to bude predajný trhák. Podporili to aj ponuky operátorov, vďaka ktorým sa tento šikovný smartfón dostal medzi ľudí. Pre viacerých to bol dokonca prvý kontakt so zariadením tejto čínskej firmy a hanbu si s ním rozhodne neurobíte. Vzhľad smartfónu, konkrétne jeho posúdenie je čisto subjektívne a tak ho necháme na vás.

Huawei P8 Lite – konštrukcia, príslušenstvo

Huawei P8 Lite je vybavený 5-palcovým HD displejom, okreje okolo displeja majú rozumnú hrúbku a tak sa smartfón drží v rukách naozaj príjemne. Už po vybalení nás zaujal svojou pevnou konštrukciou aj keď, vzhľadom na cenu treba počítať s plastovými krytmi. Huawei P8 Lite ale pôsobí skutočne elegantne, my sme od začiatku používali ochranné puzdro, aby sa smartfón počas používania nepoškodil. Ak plánujete telefón príliš nešetriť, určite odporúčame to isté, keďže ceny opráv prasknutého displeja sa môžu vyšplhať celkom vysoko. Po čase sme na displej naniesli aj ochranné sklo pre P8 Lite2015-New-Luxury-Original-For-huawei-p8-lite-case-ultra-thin-pu-flip-leather-for-huawei. Aký ale tento smartfón je? Začnime nedostatkami.

Huawei P8 Lite – čím môže sklamať?

Prečo však práve začíname nedostatkami? Na internete nájdete väčšinou len pochvalné recenzie, my nemáme problém poukázať ani na slabšie stránky produktov a práve tým venovať väčšiu pozornosť, aby ste si mohli pred nákupom poriadne zvážiť svoje rozhodnutie. Huawei P8 Lite však aj napriek nim u nás zanechal veľmi dobré dojmy.

Po vložení SIM karty prichádza prvé menšie sklamanie. Huawei P8 Lite je Dual SIM smartfón, no ak chcete využívať 2 SIM karty a pamäťovú kartu, budete mať smolu. Slot na microSD kartu je totiž zdieľaný so slotom na druhú SIM kartu a tak si jednoducho budete musieť vybrať. Nie je to ideálne a ani praktické riešenie, ale pri smartfónoch tejto cenovej triedy nie je neobvyklé.

Druhou nevýhodou je batéria. Už pri údaji 2 200 mAh sme boli opatrní koľko vlastne Huawei P8 Lite vydrží. Pri zapnutom LTE a priemernom používaní sme sa ledva dostali na 24 hodín, ak sa prípadne zahráte hry, s celodennou výdržou vôbec nepočítajte. Batéria jednoducho je slabou stránkou tohto smartfónu, no určite nie natoľko aby vás od kúpy mohla odradiť.

Počas nášho používania sme prišli ešte na jeden nedostatok a tým je menšia citlivosť mikrofónu, treba sa „naučiť“ ako telefón správne chytiť tak, aby vás telefonujúci čo najlepšie počul. Opäť to nie je taký zásadný nedostatok. Všeobecne so smartfónmi veľmi nefotíme, fotoaparát Huaweiu P8 Lite sme samozrejme niekoľkokrát skúsili ale fotky nás svojou kvalitou neohúrili, v rámci triedy ide o priemer.

Huawei P8 Lite treba v mnohom pochváliť

Po troch nedostatkoch si ale od nás Huawei P8 Lite zaslúži už len samú chválu. Vzhľadom na svoju cenu vyzerá Huawei P8 Lite veľmi dobre, poteší displejom s verným zobrazením farieb, nesklame dostatočne hlasným reproduktorom a tiež nízkou hmotnosťou. Vďaka tomu sa Huawei P8 Lite veľmi ľahko nosí, vo vrecku ho prakticky ani neucítite – ak si samozrejme odmyslíme jeho rozmery. Nie je to však nič na čo by sa bez problémov nedalo zvyknúť.

Huawei P8 Lite je aktuálne vybavený operačným systémom Android 5.0 – očakávame samozrejme aktualizáciu na novšiu verziu 6.0 Marshmallow, ktorá by teoreticky mohla lepšie optimalizovať spotrebu energie – inak povedané, mohli by sme sa dočkať trošku väčšej výdrže batérie.

V skratke – dojmy zo smartfónu Huawei P8 Lite:

Po 4 mesiacoch používania tohto smartfónu by sme kúpu jednoznačne odporúčali, predovšetkým menej náročnejším používateľom. Huawei P8 Lite je v rámci svojej triedy hviezdou, hoci už čoskoro by sa mal dočkať svojho nástupcu. Smartfón sa veľmi príjemne používa, systém je svižný, 8-jadrový procesor nás vôbec nesklamal. Niekoľko nedostatkov samozrejme má (viď vyššie v texte), určite ale neprevyšujú výhody tohto smartfónu.

Pre Huawei P8 Lite ponúkame rôzne príslušenstvo ako obaly, fólie na displej, ochranné sklá na displej, či klávesnicu.

ImgW