Vyberáme spolu s vami: puzdro na tablet s klávesnicou

Nebaví vás zdĺhavé písanie na dotykovom displeji tabletu? Ani nás a preto sme sa rozhodli, že vám poradíme s výberom a spolu s nami pre seba vyberiete to najlepšie puzdro s klávesnicou pre tablet! Či už máte tablet Huawei, Samsung, Lenovo alebo iný, pre váš tablet vám pomôžeme vybrať to správne puzdro s klávesnicou.

Puzdro s klávesnicou na tablet: vyberte si to správne

Tablety sa veľmi rýchlo stali súčasťou našich životov a dnes prakticky skoro v každej domácnosti nájdeme aspoň jeden tablet. Tieto zariadenia prinášajú výhodu vo forme veľkého dotykového displeja a kompaktných rozmerov „placky“, ktorá je väčšia než smartfón ale zároveň menšia než bežný notebook. V jednom však majú tablety zásadnú nevýhodu. A tou je písanie. Skúšali ste už niekedy na dotykovom displeji tabletu napísať e-mail? Nebolo to nič jednoduché.

Okrem toho, že písanie na dotykovej obrazovke tabletu je pomerne pomalé a nepohodlné, často dochádza k preklepom a tak môže byť výsledný text dokonca aj nečitateľný. Prinášame vám však možné riešenie, ktoré nie je vôbec drahé a zároveň váš tablet priblíži k bežným notebookom popri zachovaní si pôvodných kompaktných rozmerov. Tým riešením je puzdro s klávesnicou na tablet, ktoré prináša viacero výhod.

Hlavné výhody puzdra s klávesnicou na tablet

Hlavným výhodám puzdra na tablet s klávesnicou sa budeme venovať najprv. Aby ste vôbec zistili, či takéto puzdro na tablet využijete a či vám pri používaní tabletu naozaj pomôže. Čo teda môžete od kvalitného puzdra na tablet s klávesnicou očakávať? V úplne prvom rade je to pohodlné písanie na tablete. Niet nad to, ak máte kontakt s fyzickou klávesnicou. Práve fyzická klávesnica vám zabezpečí nielen rýchlejšie ale aj pohodlné písanie s elimináciou chýb. Preklepov vo vašom texte bude určite menej, než v prípade, ak by ste sa rovnaký text pokúšali tvoriť na dotykovom displeji tabletu.

Druhú výhodu tohto riešenia nebude ťažké uhádnuť. Keďže hovoríme o puzdrách s klávesnicou, tou druhou prednosťou je práve ochrana tabletu. Nemusíte so sebou nosiť dve puzdrá, resp. puzdro a klávesnicu pre tablet zvlášť. Stačí vám skrátka jedno puzdro, ktoré už má integrovanú klávesnicu. Ideálne riešenie pre vaše pohodlie a zároveň pre priestor napríklad vo vašej batožine. Vhodne zvolené puzdro s klávesnicou pre tablet vám tak nielenže zabezpečí maximálne pohodlie pri písaní ale aj váš tablet aj adekvátne ochráni.

V súvislosti s ochranou tabletu však musíme uviesť, že puzdrá s klávesnicou sú o niečo hrubšie než puzdrá bez klávesnice. Nie je to výrazný rozdiel, avšak je to rozdiel, ktorý si všimnete. Ak klávesnicu vyslovene nepotrebujete (nikdy) a zároveň vám záleží na tom, aby bol váš tablet spolu s puzdrom čo najtenší, určite sa poobzerajte po puzdre so stojanom, teda po puzdre na tablet bez klávesnice.

Vráťme sa však k puzdrám s klávesnicou. Spomenuli sme to, že vám zabezpečia pohodlné písanie a tiež to, že ochránia váš tablet. Majú však ešte jednu nespornú výhodu. Váš tablet premenia na prenosnú pracovnú stanicu. Väčšina puzdier s klávesnicou sú vybavené aj praktickým polohovateľným stojanom. To je veľmi dôležitá súčasť puzdra, pretože vďaka tomu viete celú jednu časť puzdra podoprieť. Váš tablet tak bude naozaj pôsobiť ako malý notebook, akurát bude omnoho ľahší a bude tiež zaberať menej miesta.

Po tom, ako sme si vysvetlili základné výhody a prínosy puzdra s klávesnicou pre tablet, zostáva nám už len pozrieť na konkrétne spôsoby výberu. Úplne prvou otázkou by mal byť, výber, aký typ pripojenia klávesnice k tabletu preferujete.

Bluetooth puzdro s klávesnicou na tablet vs. puzdro s klávesnicou a microUSB

Prvou dôležitou otázkou pri výbere puzdra s klávesnicou na tablet je to, akým spôsobom sa bude klávesnica k tabletu pripájať. Existujú dve možné riešenia – klávesnicu pripájať cez Bluetooth alebo ju pripájať do tabletu priamo pomocou microUSB káblika. Obe riešenia majú svoje výhody a nevýhody, a aby ste si vedeli správne vybrať, pripravili sme pre vás ich základný prehľad, ktorý je postavený na našich vlastných praktických skúsenostiach s rôznymi puzdrami pre tablety.

Bluetooth puzdro s klávesnicou pre tablet – Výhodou bluetooth klávesnicového puzdra je to, že pre pripojenie k tabletu nepotrebujete žiadne otravné káble. Ku klávesnici pripojíte tablet veľmi jednoducho a rýchlo pomocou bluetooth pripojenia. Nie je to nič zložité. Tablet klávesnicu sám deteguje v Bluetooth menu a následne sa stačí len pripojiť. Presný spôsob pripojenia klávesnice k tabletu nájdete priamo pri konkrétnom tovare. Nemusíte sa však obávať, nie je to nič zložité.

Výhodou bluetooth puzdra s klávesnicou na tablet je to, že v tablete vám týmto spôsobom stále zostane voľný konektor, ktorý môžete využiť napríklad na nabíjanie či pripojenie iného zariadenia. Bluetooth puzdro je napájané vlastnou batériou, treba teda myslieť na to, že aj toto klávesnicové puzdro bude potrebné z času na čas nabiť. Napokon, bluetooth puzdrá s klávesnicou sú o niečo drahšie než tie s káblikom. Cenové rozdiely sú na úrovni približne 5-10 eur a každý si musí zvážiť, či mu vyššia cena stojí aj za vyššie pohodlie pri pripájaní klávesnice k tabletu. Ak často cestujete, práve toto je však ideálnou voľbou.

Bluetooth puzdrá s klávesnicou majú ešte jednu zásadnú výhodu – veľakrát je možné samotný blok s klávesnicou úplne vybrať a zostane vám tak bežné puzdro so stojanom. Je to výhodné, ak viete, že klávesnicu práve potrebovať nebudete. Jej vybratím totiž celé puzdro odľahčíte a stenčíte. Zároveň klávesnicu môžete používať úplne nezávisle od samotného puzdra.

Puzdrá s klávesnicou na tablet s microUSB káblikom

Lacnejším variantom sú klávesnicové puzdrá s microUSB konektorom. Rozdiel medzi týmito dvoma typmi je viditeľný na prvý pohľad a preto sa ich popisom nebudeme príliš zaoberať. Takéto puzdro s klávesnicou nemá vlastnú batériu, z čoho plynie výhoda, že ho vôbec netreba nabíjať. Puzdro s klávesnicou sa k tomu pripája pomocou káblika, ktorý je do klávesnice zabudovaný. Nehrozí teda, že by ste ho stratili.

Pripojenie klávesnicového puzdra k tabletu, je rovnako ako v predchádzajúcom prípade aj tu, veľmi jednoduché. Káblik stačí vložiť do microUSB konektora vášho tabletu.

Následne ho tablet automaticky rozozná a vy už môžete písať na klávesnici. V menu tabletu je možné samozrejme prepínať medzi rôznymi jazykmi klávesnice, napríklad anglickým, slovenským, českým či maďarským. V tomto prípade je ale veľmi dôležité, aby váš tablet podporoval funkciu OTG. Viac o tom, čo je to funkcia OTG host si môžete prečítať v našom článku, ktorý sme tejto téme venovali. Každopádne, dnes už môžeme povedať, že drvivá väčšina nových tabletov už funkciu OTG host podporuje.

Ak ste si teda domov priniesli nový tablet Lenovo Tab, Prestigio MultiPad, Prestigio Visconte či tablety Huawei MediaPad T1, T2, MediaPad M1, M2, M3, o OTG host funkciu sa rozhodne nemusíte obávať a váš tablet bude s týmto typom klávesnicového puzdra bez problémov spolupracovať.

Ďalšie parametre pri výbere puzdra s klávesnicou na tablet

Puzdro s klávesnicou podľa veľkosti

Typu pripojenia klávesnice k tabletu sme sa už venovali, teraz sa poďme pozrieť, čomu ďalšiemu by ste mali venovať pozornosť pri výbere toho správneho puzdra s klávesnicou pre váš tablet. Ďalším dôležitým parametrom je spôsob uchytenia. V tomto prípade je potrebné aby puzdro veľkostne zodpovedalo vášmu tabletu. V tomto prípade vám veľmi radi pomôžme s výberom, stačí nám do e-mailu napísať rozmery tabletu. Ďalšou možnosťou je nájsť si rozmery puzdra priamo v pro
duktovom popise. Tieto puzdrá na tablety sú spravidla vybavené pohyblivými úchytkami, ktoré sa presne prispôsobia veľkosti vášho tabletu.

Aké puzdro s klávesnicou na tablet si podľa veľkosti môžete vybrať?

Puzdro s klávesnicou na tablet 7

Puzdro s klávesnicou na tablet 8

Puzdro s klávesnicou na tablet 9,7

Puzdro s klávesnicou na tablet 10

Na čo si dávať pozor? Niektoré lacné klávesnicové puzdrá nemajú po stranách úchytky a tak z nich môže tablet ľahko vypadnúť, resp. vyšmyknúť sa, pretože z bočnej strany ho žiadna úchytka neistí. V našej ponuke však tento typ puzdra nemáme.

Farba puzdra s klávesnicou

Ak už máte vybrané puzdro podľa typu pripojenia a podľa rozmerov vášho tabletu, môžete sa popozerať aj po rôznych farebných variantoch. Puzdro si tak môžete zvoliť podľa farby tabletu či inej preferencie. K dispozícii sú spravidla puzdrá v čiernom a bielom prevedení. Pre menšie tablety však nie je problém nájsť klávesnicové puzdro v ružovej, červenej či žltej farbe.

Čo v prípade ak nepotrebujem puzdro s klávesnicou ale iba klávesnicu?

 Ak už puzdro na tablet máte, prípadne nepotrebujete samotné puzdro ale iba klávesnicu, riešením je kúpa samostatnej klávesnice k tabletu. K dispozícii sú v tomto prípade kvalitné bluetooth klávesnice, ktoré k tabletu pripojíte bezdrôtovo a v priebehu niekoľkých sekúnd. Veľmi zaujímavou voľbou je rozkladacia klávesnica pre tablety s mimoriadne kvalitnou hliníkovou konštrukciu, ktorá má iba minimálne priestorové nároky. O tejto rozkladacej klávesnici si môžete viac prečítať v samostatnom článku.

 

 

 

 

Najčastejšie kladené otázky v súvislosti s klávesnicovými puzdrami pre tablet – FAQ

Pripravili sme pre vás prehľad najčastejšie kladených otázok, ktoré súvisia s využívaním klávesníc a klávesnicových puzdier na tabletoch.

Môžem na klávesnici písať so slovenskou diakritikou?

Aj keď na samotných klávesoch spravidla chýbajú slovenské znaky (mäkčene, dĺžne), s diakritikou samozrejme písať môžete. Písanie je následne rovnaké ako na bežnom počítači alebo notebooku. Jazyk klávesnice je samozrejme možné ľubovoľne prepnúť.

Udrží puzdro s klávesnicou môj tablet?

Puzdrá s klávesnicou sú vybavené pohyblivými úchytkami. Pred výberom si pozrite, či úchytky poskytnú adekvátnu oporu vášmu tabletu naozaj z každej strany.

Môžem tablet nabíjať ak používam klávesnicu?

Ak máte puzdro s klávesnicou, ktoré sa pripája pomocou microUSB káblika tak iba vtedy, ak má tablet samostatný nabíjací konektor. Ak máte klávesnicu s bluetooth tak samozrejme môžete nabíjať tablet aj microUSB nabíjačkou.

Bude môj tablet kompatibilný s microUSB klávesnicou?

Ak váš tablet podporuje funkciu OTG host tak áno. Väčšina dnešných tabletov už OTG host funkciu štandardne podporuje.

Pre aké značky sú klávesnicové puzdrá vhodné?

Prakticky pre všetky značky tabletov, ak samotný tablet má Bluetooth či podporuje funkciu OTG host. Klávesnicové puzdrá je možné využiť s tabletmi, ktoré majú operačný systém Android a Windows. Puzdrá s klávesnicou sú vhodné na tablety Lenovo, Prestigio, Huawei, Alcatel, Sencor, Sony, Samsung a mnohé ďalšie značky.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky alebo si stále neviete poradiť s výberom klávesnicového puzdra pre svoj tablet, neváhajte sa na nás obrátiť! Poznáte niekoho, komu by tento článok mohol pomôcť? Nebojte sa mu ho poslať alebo ho zdieľať na Facebooku J

Prečítajte si aj naše ďalšie články: