Test: Lenovo Tab 3 8 chce zaujať najmä mladších a rodiny – recenzia

Lenovo odhalilo na MWC 2016 množstvo rôznych produktov a chýbať medzi nimi nemohli ani tablety. Hlavnou novinkou bola dvojica lacných tabletov Lenovo Tab 3 so 7-palcovým displejom (Lenovo Tab 3 7) a Lenovo Tab 3 s 8-palcovým displejom (Lenovo Tab 3 8). Tieto Android tablety chcú zaujať predovšetkým cenou a určené sú do rodín. Pozreli sme sa teda na to, aké sú tieto tablety po kvalitatívnej stránke a zároveň, či naozaj sú vhodné ako tablet do rodiny resp. tablet pre deti či dospievajúcich.

Tablet Lenovo Tab 3 konštrukcia

Uhlopriečkam displeja sme sa venovali už v úvode a tak sa poďme pozrieť na to, akú konštrukciu tieto tablety ponúkajú. V tejto cenovej kategórii samozrejme nie je možné očakávať zázraky, no o zlej konštrukcii nemôže byť reč. Oba tablety sú samozrejme plastové, zadná strana je však dostatočne pevná a počas nášho používania (približne 1 mesiac) sa neobjavilo žiadne nepríjemné praskanie či nadmerné prehýbanie.

Lenovo Tab 3 7 je hrubý 8,8 mm a jeho väčší súrodenec Lenovo Tab 3 8 sa vyznačuje hrúbkou 8,9 mm, kvôli väčšej batérii. Vďaka pomerne výrazným okrajom okolo displeja pôsobia oba tablety Lenovo Tab 3 celkom odolným dojmom. Tablet sa vďaka hrúbke a celkovému spracovaniu bude dobre držať aj menším deťom, určite však pri používaní odporúčame siahnuť po ochrannom puzdre. Cena za opravu displeja sa môže vyšplhať až na takmer cenu za nový tablet a tak sa určite do ochranného puzdra oplatí investovať. Vzhľadom na cenu tablet nemôžeme konštrukcii nič vytknúť.

lenovo-tablet-tab3-8-hero

Tablet Lenovo Tab 3 displej, rozlíšenie

Displej je v tablete tým najdrahším komponentom, jeho dôležitosť snáď nemusíme spomínať avšak pri lacných tabletoch je potrebné v tomto ohľade počítať s rôznymi kompromismi. Tablet Lenovo Tab 3 s uhlopriečkou 7 palcov ponúka iba základné SD rozlíšenie, ktoré dnes rozhodne neohúri. Ak váhate, či si vybrať skôr 7 alebo 8-palcový model, určite odporúčame rozhodnúť sa pre 8-palcový variant tabletu Lenovo Tab 3. Ten ponúka slušné HD rozlíšenie, ktoré síce nepatrí medzi špičku ale nesklame. Obrazovka samozrejme priťahuje odtlačky prstov a šmuhy, na toto sme si však už zvykli a neplatí to len o lacných tabletoch. Elimináciu odtlačkov prstov čiastočne pomáha riešiť ochranná fólia na displej. Dodajme, že tablety Lenovo Tab 3 počas nášho testu reagovali na dotyk bez akýchkoľvek problémov.

Lenovo Tab3 8 – procesor, pamäť

Oba tablety Lenovo Tab3 sú vybavené 4-jadrovým procesorom MediaTek, ktorý patrí medzi častú voľbu v prípade lacnejších tabletov. Reakcie tabletu sú pohotové a nestretli sme sa s prílišným váhaním systému. Aj operačná pamäť 1 GB je v tomto segmente štandardom, nečakajte od nej extra výkony ale na bežné hranie sa a surfovanie po internete bez problémov postačí.

Počítať môžete s 16 GB pamäťou, čo nie je veľa, ale opäť, v rámci tejto cenovej kategórie nemožno čakať niečo viac. Pamäť je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty.

Lenovo Tab3 – operačný systém, detský režim

Súčasťou oboch tabletov je operačný systém Android 6.0 Marshmallow a práve tu nájdeme najväčšiu prednosť tabletov Lenovo Tab 3. Tablet ponúka možnosť vytvorenia viacerých používateľských účtov. V rámci rodiny tak môže mať samostatný účet vaše dieťa, rodičia, či ktorýkoľvek člen rodiny. Prepínanie medzi účtami je veľmi intuitívne a prebieha pomocou hornej lišty. V rámci používateľského účtu si môžete sťahovať vlastné aplikácie, mať vlastné pozadie či spárovanie s mailovými kontaktmi podobne ako na bežnom počítači.

Okrem toho je dostupný aj tzv. „detský mód“ v rámci ktorého môžu rodičia zadefinovať obmedzenia na sťahovanie aplikácií, surfovanie po jednotlivých stránkach na internete či môžete dokonca vybrať v ktorých časoch bude môcť dieťa tablet používať. Práve v tomto vidíme najväčšiu prednosť tabletov Lenovo Tab 3. Vďaka tomuto režimu budete mať presný prehľad o tom, ako a kedy dieťa tablet využíva.

Lenovo Tab3 verdikt

Zo skúšanej dvojice by sme jednoznačne uprednostnili 8-palcový variant so slotom na SIM kartu, pre možnosť pripojenia na internet aj mimo Wifi sietí. Tablet vyniká pomerom cena:výkon, hoci ponúka iba plastovú konštrukciu a displej s priemerným rozlíšením. Je perfektný pre rodiny, vďaka detskému režimu.

Páči sa nám: plynulosť systému, cena, podpora 4G, detský režim

Nepáči sa nám: konštrukcia aj displej by mohli byť lepšie

Na základe nášho testu odporúčame pre tablet Lenovo Tab3 8 kúpu tohto príslušenstva: 

Ochranné puzdro so stojanom pre tablet Lenovo Tab3 8Pixmac000075687951

Puzdro s klávesnicou pre tablet Lenovo Tab3 8

Pamäťová karta San Disk 32GB

OTG redukcia pre pripojenie myši/klávesnice/USB kľúča k tabletu

 

 

 

 

Prečítajte si aj naše ďalšie články: