Aký je rozdiel medzi TF kartou a SD kartou ?

TF KARTA ČI SD KARTA? AKÝ JE MEDZI NIMI ROZDIEL A KTORÁ JE VHODNÁ PRÁVE PRE VÁS?

TF karta (TransFlash card/Micro SD card) a SD karta (Secure Digital card) sú najbežnejšie pamäťové karty, využívané širokou verejnosťou. Sú určené pre malé elektronické zariadenia ako sú mobilné telefóny, digitálne fotoaparáty, tablety či herné konzoly. Obidve slúžia primárne na zväčšenie pamäte zariadenia (ukladanie množstva informácií, dát a súborov). Hoci sú veľmi podobné, ba dokonca sa môžu používať ako náhrada za seba, sú odlišné v niektorých aspektoch, na ktoré sa spoločne pozrieme.

Čo je TF karta?

-> Overená TF karta v našej ponuke <-

TF karta, tiež známa ako Micro SD karta bola vyvinutá spoločnosťami Motorola a SanDisk. Na trh sa dostala v roku 2004. Oproti SD karte je menšia (11 x 15 x 1 mm – asi štvrtina veľkosti karty SD). Je považovaná za najmenšiu pamäťovú kartu vôbec.

T-Flash karta spadá pod produkty SD kariet. To znamená, že sa dá aplikovať za pomoci toho istého adaptéra ako karta SD a je kompatibilná s tými istými zariadeniami. Po tom, čo prijala dizajn a štruktúru karty SD, ju koncom roka 2004 oficiálne premenovali na Micro SD, aby tak prijala členstvo medzi SD produktami.

Čo je SD karta?

-> Široký výber SD (aj TF) kariet na TabletStore.sk <-

Karta SD je zariadenie, ktoré je založené na polovodičovej Flash pamäti. Vyšla v auguste v roku 1999. Na trh ju uviedli spoločnosti Panasonic, Toshiba a SanDisk. Vďaka svojej kompaktnosti, vysokej rýchlosti prenosu dát a iným schopnostiam je v súčasnosti veľmi populárnym zariadením medzi užívateľmi.

Rozdiely medzi TF kartou a SD kartou

Pôvod

SD kartu vyvinuli spoločnosti Panasonic, Toshiba a SanDisk v spolupráci a dostupná bola už v roku 1999.

TF karta bola vyvinutá spoločnosťami Motorola a SanDisk v roku 2004.

Veľkosť a vzhľad

TF karty a SD karty sú navrhnuté s rôznymi veľkosťami. Veľkosť karty SD je 24 mm x 32 mm x 2,1 mm a veľkosť karty TF je 15 mm x 11 mm x 1 mm. Okrem toho majú odlišný vzhľad.

Použitie

Karty SD sa často využívajú v prenosných zariadeniach, ako sú digitálne fotoaparáty, vreckové počítače (PDA) a multimediálne prehrávače.

Karty TF sa používajú hlavne v mobilných telefónoch. Aj vďaka svojej kompaktnej veľkosti a väčšej kapacite, sa karty TF začali postupne používať v zariadeniach GPS, prenosných hudobných prehrávačoch a niektorých flash pamäťových diskoch.

TF kartu je možné previesť na SD kartu

Adaptér karty TF je možné konvertovať alebo previesť na kartu SD, ale nie naopak.

Zabezpečenie

SD karta ponúka možnosť ochrániť si súbory za pomoci hesla. Aj keď karta TF túto funkciu nemá, môžete ju docieliť jej konvertovaním na kartu SD.

-LJ-