Čítačky kníh

Elektronické čítačky kníh, alebo E-knihy, sa tešia stále väčšej a väčšej popularite. Aj keď nimi možno neoslovíme klasikov, ale skôr modernejšie zmýšlajúcich ľudí, ich určenie je jasné. Čítačky kníh sú úplne novým fenoménom, ktorý sa po pár rokoch od svetového uvedenia dostáva vo výraznejšej miere aj na Slovensko. Aké sú ich výhody, na čo sa zamerať pri ich výbere a čo v súčasnosti ponúkame? Na to sa pozrieme v tomto špeciálnom článku venovanom elektronickým čítačkam kníh.

Láska ku knihám elektronicky? Čítačkou kníh?

amazon kindle 3

Láska ku knihám a radosť z čítania - to sú črty, ktorými sa môže popýšiť mnoho ľudí. Pohodlnosť sa však z nášho stále hektickejšieho života postupne vytráca a s ňou aj čas urobiť si chvíľku pre seba a knihu. Tomuto ústupu značne "pomohli" aj moderné technológie - teraz sa na druhej strane snažia výrobci urobiť niečo aj pre to, aby zostali ľudia verní literárnym dielam. A to práve elektronickými čítačkami kníh. Tie sú ideálne pre všetkých, čo veľa cestujú, prípadne sa im nechce skladovať príliš veľké množstvo kníh. Štandardná čítačka si poradí približne s 2 000 titulmi, čo zodpovedá takému počtu kníh, aký by ste do cestovného kufru určite nedostali. A potom zostáva už len čítať, čítať a čítať...

Keď už sme načrtli čítanie ako také, ktorý displej je lepší? Je lepšie uprednostniť tablet s farebným displejom, alebo si zadovážiť čítačku kníh s čiernobielym E-ink displejom? Záleží to predovšetkým od vás, osoby s citlivejšími očami by určite mali zvoliť druhý typ displeja. E-ink displej pri elektronických čítačkách kníh je pre oči omnoho prirodzenejší a zvládnete čítať skutočne veľmi dlhú dobu. Navyše, výhodou je, že čítačky s E-ink displejom vďaka nižšiemu odberu energie vydržia nabité pokojne aj dva týždne. Čítačky kníh sú dokonca obvykle aj ľahšie ako bežná kniha, takže pohodlie pri čítaní je zaručené. 

Neopomenuteľnou súčasťou našej ponuky je aj príslušenstvo k čítačkám kníh - kde nájdete rôzne kožené otvárateľné obaly, či dodatočné lampičky pre čítanie v tme. Obaly sú obvykle "knihového" typu, takže budete mať naozaj veľmi podobný pocit, ako pri čítaní klasickej knihy. Väčšina čítačiek kníh disponuje minimálne Wi-fi modulom ktorý vám zároveň umožní sťahovanie nových diel z internetových predajní a knižníc - v konečnom dôsledku môže vášnivý čitateľ aj zopár € ušetriť. 

Ktoré sú kvalitné čítačky kníh?

Celosvetovo sa za veľmi kvalitné čítačky považujú Amazon Kindle - z nich sú u nás k dispozícii druhyKobo e-reader Touch Amazon Kindle 5 a Kindle 6 Paperwhite s podsvieteným displejom. Ide o mimoriadne kvalitné čítačky rozšírené po celom svete. Naše odporúčanie sa vzťahuje aj na elektronickú čítačku Kobo e-Reader Touch s mimoriadne kvalitným a vkusným prevedením a E-ink displejom. Výber je samozrejme o niečo širší, čítačky ponúka napríklad Asus, či Sweex. Na Slovensku sa však zatiaľ musíme uspokojiť so skromnejšou ponukou, ako napríklad v USA, kde je ponúkaných čítačiek omnoho viac. 

My v súčasnosti najkomplexnejšie pokrývame segment elektronických čítačiek a príslušenstva k nim! Ak máte akékoľvek otázky, pokojne sa na nás obráťte a s výberom čítačky Vám radi poradíme!